RPHA ST to kask integralny, co dla osób lubiących sportową jazdę ma kluczowe znaczenie pod względem bezpieczeństwa. Kształt skorupy modelu RPHA ST wzorowano na bazie topowego modelu RPHA10 Plus i taki też jest jego wizerunek – kask ma zacięcie sportowe. Dziewięć doskonałych malowań sprawi, że każdy znajdzie coś dla siebie. 

Technologie dla bezpieczeństwa

          Garnek waży tylko 50 gram więcej niż jego torowy odpowiednik (RPHA10 Plus – 1300g), co sprawia, że nadal czujemy się komfortowo, a przy dłuższej
jeździe zapominamy, że w ogóle mamy kask! Efekt ten osiągnięto dzięki opatentowanej przez HJC technologii wykonania skorupy FRP. Skrót ten oznacza mieszaninę włókien szklanych zapewniającą maksymalną wytrzymałość, a przy tym niespodziewaną lekkość skorupy. Dobrze wiedzieć,że komfort użytkowania nie wyklucza wcale zachowania maksymalnego poziomu bezpieczeństwa. Brawo!

Technologie dla komfortu

         Wyjatkowe wnętrze kasku zapewni technologia SilverCoolPlus. Antybakteryjne cząsteczki jonów srebra i wyciąg z azjatyckiego drzewa Ginko daje duży komfort jazdy. Tkanina błyskawicznie odprowadza nadmiar ciepła i wilgoci, jest przyjazna dla skóry i niweluje nieprzyjemny zapach.
       RPHA ST oferuje znakomity system wentylacji, który w stosunku do sportowej wersji kasku został przeprojektowany. Wloty powietrza znajdziemy położone centralnie na górze i w szczęce. Daje nam to olbrzymi komfort. Powietrze z wlotów w dużych ilościach jest wtłaczane do skorupy kasku, wędrując kanałami chłodzi i osusza głowę. Skuteczność wentylacji jest jeszcze większa dzięki dyfuzorowi, który obniża ciśnienie w tylnej części kasku, dosłownie wysysając gorące powietrze ze skorupy. Takie rozwiązanie gwarantuje maksymalnie wydajny przepływ powietrza, tym samym zapobiega nadmiernemu parowaniu.
           Wszystkie modele z topowej serii R przechodzą badania w tunelu aerodynamic
znym, dzięki czemu kask jest zoptymalizowany pod względem aerodynamiki, co ma również wpływ na jego wyciszenie w środku.
          Odporny na zarysowania wizjer z pełnym filtrem UV w razie potrzeby można wymienić bez użycia narzędzi – odpowiada za to błyskawiczny system Rapid Fire. Komfort na drodze to również doskonała widoczność. W trosce o twoje pole widzenia HJC zastosował również w tym modelu system Pinlock, który praktycznie w 100% rozwiązuje problem parowania szyby. Dodatkowo jest to Pinlock wykonany w technologii Max Vision, który nie ogranicza pola widzenia jak w standardowych wkładkach tej marki. Na koniec – absolutnie cenna rzecz dla komfortu – niezawodna blenda przeciwsłoneczna. 

Na koniec

       Kask jest rozwiązaniem dla osób kochających adrenalinę towarzyszącą odkręcaniu manetki i jednocześnie ceniących sobie turystyczny rodzaj jazdy motocyklem. Jest wszechstronny, co sprawia, że w tygodniu świetnie sprawdzi się w dojazdach do pracy, a i weekendowy wypad do znajomych na drugim końcu Polski będzie przyjemnością. No i ta świadomość, że Jorge Lorenzo i seria R z oferty HJC są bardzo zaprzyjaźnieni… LwG